Kiek laiko reikia krauti įkraunamus elementus

Kiek laiko reikia krauti įkraunamus elementus

Vieno atsakymo nėra. Elementų įkrovimas gali trukti nuo valandos iki 8 valandų.

Gali kilti natūralus klausimas – o koks skirtumas. Yra ir atsakymas: pirmiausiai, tai jums reikia pilnai įkrauto elemento, juk jūs nenorite, kad kelionėje, lementas įdėtas į fotoaparatą ims ir išsikraus po keleto kadrų. Antra, per ilgai kraunant pigesnis įkroviklis gali neturėti automatinės atsijungimo (dažniausiai po 8 val. krovimo) funkcijos. Tokiu atveju elementas kaista ir gali jame įvykti trumpas jungimas. Dėl šios priežasties elementas tampa nebetinkamas naudoti.

Norint apskaičiuoti įkrovos trukmę reikia elemento galingumą padalinti iš įkroviklio įkrovimo srovės dydžio (ji nurodyta ant įkroviklio ir žymima dažniausiai mA) ir padauginti iš 120 procentų.

Pavyzdžiui, jūs turite 2000 mAh bateriją, įkroviklio įkrovimo srovės dydis yra 400 mA, tai:

2000/400*120% = 6 h

arba

2000/400*1.2 = 6 h

NiMH baterijos būna 1,2 voltų. Įsikrauna jos iki 1,36 – 1,38 voltų, tačiau pradėjus naudoti elementus, įtampa gana greitai nukrenta iki 1,2 volto ir tada elementas pasiekia savo optimalią darbinę įtampą. Nukritus įtampai iki 0,9 V elementas laikomas išsikrovusiu ir tinka nebent laikinai į kokį dziegoriuką įdėti 

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis
Informuokite, kada prekė bus sandėlyje: Mes informuosime Jus kai prekė atvyks į sandėlį. Prašome įrašyti savo el. pašto adresą, kuriuo atsiųsime Jums pranešimą.