IP vaizdo stebėjimo kameros

IP vaizdo stebėjimo kameros pasižymi daugiapikseline rezoliucija ir vartotojui teikia aukštesnės kokybės vaizdą lyginant su analoginėmis kameromis. Ši savybė itin svarbi norint dešifruoti asmenis ar kitus objektus stebimoje aplinkoje.

Daugiausiai naudojamos 1 MP (megapikselio) ir 2 MP kameros. Rinkoje yra ir per 20 MP kamerų. Kuo daugiau megapikselių, tuo detalesnis vaizdas yra gaunamas. Megapikselinė technologija nėra naudojama analoginėse stebėjimo kamerose.

Imant kaip pavyzdį 1 MP ir 2 MP kameras, 30 kadrų per sekundę vaizdo transliavimas ir įrašymas yra standartas. Jeigu planuojate įsirengti 5 MP ir didesnės raiškos kameras, turite numatyti vietovės, kurioje bus montuojamos kameros, galimybes, kadangi stipriai padidės interneto srauto naudojimas perduodant didelės raiškos vaizdinę informaciją. Ar turimas interneto ryšys ar planas leis dideliu greičiu siųsti informaciją, ar nėra kokių nors interneto tiekėjo plano apribojimų ir pan. Pavyzdžiu, 1 MP kamerai, transliuojančiai mpeg-4 formatu vidutinės kokybės vaizdą „reikia“ 6,6 Mbps (megabitų per sekundę) duomenų srauto.

Pasiskaičiuoti ir pavarijuoti galite supercircuits.com duomenų srauto kalkuliatoriuje. Kitas paskaičiavimas susijęs ne su jūsų turimo interneto greičiu, bet su leidžiamu duomenų kiekio perdavimu. 1 MB (megabaitui) perduoti per sekundę reikia 8 Mbps interneto greičio.

Mbps galite paskaičiuoti gbmb.org Mbps į MB/s kalkuliatoriuje. Mūsų pavyzdyje, jeigu per sekundę kamera sunaudoja 6,6 Mbps duomenų srauto, vadinasi ji išsiunčia per sekundę 0,825 MB per sekundę duomenų (per minutę – 49,5 MB, per valandą – 2,9 GB, per parą 71 GB, per 30 dienų – per 2 TB duomenų. Gali būti, kad jūs įsirengsite 4 ar net 8 stebėjimo kameras. Tada reikėtų šiuos skaičius atitinkamai padauginti iš kamerų skaičiaus.

Jeigu jūsų internetas greitas, o duomenų srautas neribojamas, viskas tvarkoje. Tačiau jeigu interneto ryšys lėtesnis, galima nustatyti kamerą, kad transliuotų pvz 25 ar 20 kadrų per sekundę dažniu. Vaizdo detalumas nuo to stipriai nenukentės. Jeigu interneto tiekėjas pagal turimą jūsų interneto planą jums yra suteikęs ribotą duomenų srautą, kamerą galima nustatyti kad pradėtų įrašinėti ir transliuoti aptikus judesį stebimoje aplinkoje.

Prieš perkant įrangą būtina gerai viską apgalvoti ir išsiaiškinti esamą poreikį. Jeigu jums reikia kameros parduotuvėje, kuri aiškiai fokusuotų galimo nusikaltėlio veidą, tada jums reikia didesnės raiškos kameros. Taip pat prieš montuojant kameras reikia gerai parinkti jų buvimo vietą, kad jos matymo laukas aprėptų būtent tą reikiamą teritoriją ar vietą, kuri yra reikalinga. Žinoma yra kamerų, kurių matymo lauką galima keisti per nuotolį. Apie šias PTZ (pan-tilt-zoom) kameras skaitykite kitame straipsnyje.

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis
Informuokite, kada prekė bus sandėlyje: Mes informuosime Jus kai prekė atvyks į sandėlį. Prašome įrašyti savo el. pašto adresą, kuriuo atsiųsime Jums pranešimą.