Dūmų ir smalkių apsauga

Plačiausiai priešgaisrinei apsaugai naudojami dūmų ir smalkių jutikliai, šiek tiek rečiau – temperatūriniai, liepsnos jutikliai.

Dūmų jutiklius reikėtų įsirengti kiekviename gyvenamame name ar kitose patalpose, kuriose saugomi vertingi daiktai, pavyzdžiui garaže. Smalkių jutikliai montuojami tose gyvenamose patalpose, kurios šildomos kietu kuru su krosnelėmis ar židiniais.

Jeigu krosnelės ar židinio namuose neturite (gyvenate bute), smalkių (CO) jutiklį montuoti netikslinga, kadangi smalkės susidaro per anksti užstūmus krosnies sklendę. Jeigu jūsų namuose ar vasarnamyje yra įrengtas židinys ar krosnelė, ar stovi senoviška krosnis, smalkių jutiklis būtinas.

Smalkės neturi nei spalvos, nei kvapo, bet yra labai nuodingos. Dažniausiai žmonės apsinuodija smalkėmis (anglies monoksidu) naktį miegodami, kadangi prieš miegą per anksti uždaro dūmtraukio sklendę. Temperatūrinius jutiklius kartu su dūmų jutikliais rekomenduojama montuoti ir patalpose, kuriose stovi kūrenimo katilai.

Dūmų, smalkių, temperatūros, liepsnos jutikliai būna garsiniai autonominiai ir prijungiami prie centralės (valdymo pulto), iš kurios gali būti siunčiamas pranešimas SMS žinute apie uždūminimą ar gaisro pavojų.

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis
Informuokite, kada prekė bus sandėlyje: Mes informuosime Jus kai prekė atvyks į sandėlį. Prašome įrašyti savo el. pašto adresą, kuriuo atsiųsime Jums pranešimą.